Апр
25
11:04

0 відгуків

У Сумах розцвів Писанковий сад

Сьогодні в Сумах у Квітковому сквері відбулося урочисте відкриття «Писанкового саду» за участю міського голови Геннадія МІНАЄВА та голови громадської організації «Столичні ініціативи», керівника оргкомітету Всеукраїнського фестивалю «Парад вишиванок» Ігоря ДОБРУЦЬКОГО.

Ця подія, фактично, — старт цьогорічного фестивалю «Парад вишиванок – 2013». Адже саме Суми минулого року стало переможцем цього яскравого свята народної творчості та єдності.

Квітковий сквер «розквітнув» великою кількістю писанок – від найменших до велетенської «Диво-писанки», яка торік була визнана однією з кращих в Україні. Писанками прикрасили дерева у сквері та поруч з ним, а ще – двометрову арку, яка складається з чотирьох частин. На це пішло майже 3 тисяч писаночок, розписаних дитячими руками.

 Ще однією частиною «Писанкового саду» став «Диво-птах», який вже цього року вирушить на День Незалежності до Києва на «Парад вишиванок», аби гідно представити кращі традиції народного мистецтва нашого краю.

А ще тут було повно світла і не лише від весняного сонця, а й від щирих почуттів та усмішок дітвори.

«Сьогодні знакова подія, адже саме наше місто дає старт Всеукраїнському фестивалю «Парад вишиванок», як один з переможців минулого року. Тоді ми розписували одну велику Писанку, яка вирушила до столиці та залишилася там. Але нині ми відновлюємо справедливість і встановили тут копію «Диво-писанки», — звернувся до присутніх Геннадій Мінаєв.– Цього року ми відразу розписували двох «Диво-птахів». Тож один з них, як і годиться, поїде до Києва на «Парад вишиванок», а інший залишиться тут, у Сумах. І з кожним роком наш Квітковий сквер стане Писанковим садом, який поповнюватиметься новими витворами народного мистецтва».

 

Міський голова висловив впевненість, що Суми і цього року здобудуть перемогу, викликавши емоційну підтримку присутніх.

«Я радий вітати вас, переповнений дійсно щастям, бо відчуваю енергетику творчих людей, які здобули перемогу, — звернувся до загалу Ігор Добруцький. – Від імені художньої ради проекту я передаю вам вітання та впевнений, що і далі ви будете нести об’єднавчий процес навколо України разом з іншими містами нашої держави».

Ігор Добруцький завітав до Сум не з пустими руками, а підготував кілька приємних сюрпризів.

Один з них – це подарунок від оргкомітету фестивалю – 300 кущів бузку, які прикрасять не лише Писанковий сквер, а й інші зелені зони міста над Пслом. Фактично, це нагорода тим маленьким сумчанам, які розписували писанки, за їх старання та творчість.

Другий – почесне право відкрити вати святкову ходу «Параду вишиванок – 2013» на День Незалежності у Києві. А вона обіцяє бути рекордною, адже взяти участь у параді вже дали згоду 40 українських міст, тоді як минулого року їх було вдвічі менше.

 

 І ще один сюрприз – міський голова Сум отримав право першим серед своїх колег погасити поштову марку до Великодня.

Ігор Добруцький вручив Подяки та Дипломи оргкомітету фестивалю усім, хто минулого року доклав своїх зусиль, майстерності, енергії та організаторського хисту до участі нашого міста у «Параді вишиванок». Вони отримали також футболки з стилізованими «Диво-звірами» — темою фестивалю наступного року.

 

До створення «Диво-птаха» доклали тепло своїх душ та майстерність багато сумчан. Майстри народного мистецтва, художники та діти розписували «Диво-птаха», фахівці сумської філії ТОВ «Імпульс» підібрали спеціальні фарби та лаки, аби вони не втрачали своїх кольорів протягом тривалого часу, військові 27-го ракетно-артилерійського полку надали приміщення для роботи над «Диво-птахом» та допомагали у її встановленні у сквері. Була виготовлена спеціальна підставка для нього, комунальники провели благоустрій території. А дітвора розписувала маленькі писанки, аби прикрасити ними «Писанковий сад» та Великодні дерева.

Залишити відгук

Вы должны быть зарегистрированы чтобы комментировать