Июн
4
18:06

0 відгуків

Каштани не винні!

 

 

dobruckiy

 

Перевірка факту висадження звичайних кінських каштанів замість м’ясочервоних «Бріоті» на головній вулиці країни триває.

З цього приводу сьогодні  відбулося засідання тимчасової контрольної комісії. Про що йшлося в порядку денному, розповів учасник засідання, голова ГО «Столині ініціативи» Ігор Добруцький:

 

 

 

Попередні висновки: загальна думка більшості депутатів — винні керівництво Шевченківської райдержадміністрації і Шевченківського зеленбуду. »Київзеленбуд» же в дискусії оминули, натякнувши на те, що його провини немає. Хоча, в момент заключення контракту, саме представник «Київзеленбуду» відвідав в Італії фірму-постачальника. На мій погляд, ситуація досить проста з точки зору розв'язання конфлікту, та в той же час — досить складна, стосовно репутації «Київзеленбуду». Відповідно до контракту, постачальник зобов'язаний здійснити заміну каштані. Але ж імідж міста вже втрачено та згадка про непрофесійність «зеленбуду» залишиться назавжди.
Простий контракт за участі фірми-постачальника та «Київзеленбуду» був перетворений на наступну «схему»: постачальник — посередник — посередник-виконавець — Благодійний фонд — замовник (Шевченківський УЗН «Київзеленбуду»).

Відповідальність за такої схеми мають понести усі її учасники. Поки потерпає громада міста. Якби «Київзеленбуд» піклувався за імідж столиці та його керівництво, працював би в унісон з Шевченківським УЗН. Але ж тут ще й підганяла офіційна церемонія посадки для ЗМІ. В результаті, маємо ажіотаж, відсутність контролю та чіткої концепції озеленення Києва. Висновок: не вистачило витримки та досвіду.
Що стосується запланованих заходів «Київзеленбуду» щодо «Зеленої зони Києва» на 2013 рік, то тут також є сюрпризи. З міського бюджету виділено понад 47 мільйонів гривень — достойна цифра, за це — вдячні депутатам за таку щедрість. Ще хотілося б, щоб депутати проконтролювали ефективність розподілення цих коштів. На мою думку, створену тимчасову контрольну комісію в подальшому необхідно реорганізувати в комісію програми «Квітучого Києва». До її компетенції входили б наступні питання: в стислі строки розробка програми разом з науковцями та ботанічними садами, визначення культур, які потрібно висаджувати на муніципальному розсаднику. Комісія має бути відкритою для фахівців.
Щоб не повторити помилок з каштанами, коли замовник та виконавець мали б разом обрати кожне деревце, позначивши його табличкою «Для Києва», громада та комісія має обов'язково бачити матеріал перед посадкою.
Що маємо в залишку та на перспективу? Розпорядженням від 14.02.2013 №197 затверджено заходи з оновлення зеленої зони в Києві: закупка кущів троянд на 15 млн. грн., дерев — на 7 млн. 800 тис. грн., закупівля продукції на Співуче поле на 2. 5 млн. грн, закупівля 150 «білих» каштанів на 1.5 млн. грн., закупівля газонів — 1млн. 600 тис., закупівля кущів — 540 тис. грн.
Якщо висадження рослин знову відбудеться без участі громадських організацій, експертів в даній галузі, не враховуватиметься вплив дії агресивного середовища, соляних сумішей, методу поливу,- ми будемо свідками чергових скандалів та втрат.
Наші пропозиції: мораторій на висадку дерев біля доріг та мораторій на висадку «білих» каштанів. Пріоритетним має бути закупка квітучих кущів, бузку, вейгели, тощо. Наступний крок — це вирощування на власному розсаднику культур, які б найкраще підходили до проекту «Квітучий Київ». Прийшов час справжніх реформ в зеленому господарстві Києва і контролю над розподілом громадських коштів.
Сьогодні керівництво КМДА має слушну нагоду надати відповідні розпорядження, щодо розробки програми «Київ квітучий»!»

 

Залишити відгук

Вы должны быть зарегистрированы чтобы комментировать