Окт
18
10:10

0 відгуків

Італійці пропонують Києву замінити хворі каштани

35_main

Через хворобу своїх саджанців каштанів Бріотті італійський розплідник Vivai Sandro Bruschi запропонував Києву будь-які інші зимостійкі рослини. Про це повідомили на засіданні тимчасової комісії Київради з приводу ситуації з висадкою каштанів на Хрещатику.

На засіданні зазначили, що минулого тижня до італійського розплідника їздила делегація з Києва. У її складі були керівник «Зеленбуду» Шевченківського району, представник компанії-перевізника каштанів «Едмарліс», а також компанії, яка виграла тендер із заміни зелених насаджень на Хрещатику ТОВ «Професійний садівник». Крім того до Італії їздив представник громадської організації «Столичні ініціативи» Ігор Добруцький, який є фахівцем у сфері зелених насаджень.  Саме Добруцький повідомив про те, що дійсно в італійському розпліднику хворі саджанці каштанів, та тополь. Однак є пропозиція замінити каштани, які були завезені до Києва, на інші зимостійкі рослини, які визначать фахівці з Києва.

«Наразі справа на розгляді в Торгово-промисловій палаті. Зваживши всі аргументи, можу сказати, що рішення суду не за горами і незабаром ми будемо знати істину.  Італія готова замінити дерева.  Україна ж має визначитися в термін 2-х тижнів. Мої пропозиції бачення Хрещатика викладені  в звіті про комісію.  Якщо замовник не погоджується на умови заміни, то постачальник зобов’язаний,  відповідно до діючого Контракту, здійснити поставку каштанів «Бріотті», закупивши їх в інших розсадниках.  7 листопада, буде організована Всеукраїнська конференція за участі дендрологів, екологів та громадських організацій, яка має розглянути запропоновану комісією програму озеленення столиці та колегіально вирішити питання про те, які все-таки рослини слід висаджувати на Хрещатику. Разом з тим, голова ТОВ «Професійний садівник» Володимир Кравець повідомив, що пересадка нових дерев буде здійснена за кошти компанії. 
Свої пропозиції щодо Хрещатика вбачаю у наступному: 
1. Оголосити бліц-конкурс на кращий дизайн проект реконструкції озеленення 
вулиці Хрещатик та Майдану Незалежності;
2. Прибрати рекламні щити з схилів бульварної частини; 
3. Знести старі каштани; 
4. Пересадити кінські каштани у сквери, житлові масиви;
5. Висадити нові культури у відповідності з вимогами агротехніки.
6. До загального асортименту рослин для Хрещатика необхідно внести наступні дерева: ліквідамбр, платан, тис ягідний, ялина колюча голуба, каштан «Бріотті», «Баумані» ,- зазначив Ігор Добруцький.

 

Залишити відгук

Вы должны быть зарегистрированы чтобы комментировать