Май
13
18:05

0 відгуків

Ігор Добруцький: Питання озеленення Києва — це проблема кожного з нас!

dobruckiy

 

     Озеленення Києва можна вважати приємним хобі громадської організації «Столичні ініціативи», на рахунку якої багато перемог у боротьбі за красу і якість життя в українській столиці.

    Чим займається ініціативна команда сьогодні? Про це наша розмова з головою ГО «Столичні ініціативи» Ігорем Добруцьким.

 

 

 

                     Ігорю Ігоровичу, ви активно розвиваєте багато соціальних та культурних проектів. Нещодавно у столиці відбувся грандіозний Фестиваль писанок. Крім цього, які проекти у майбутньому плануєте реалізувати? 

-        Наша робота – це соціальних захист для тих, хто його потребує і ефективна взаємодія з владою для покращення життя кожного жителя української столиці. На сьогодні мене хвилює основне стратегічне питання — програма «Київ квітучий», яка включає в себе багато важливих проектів, в тому числі проведення виставки тюльпанів, озеленення головної вулиці столиці та стан великого квіткового годинника на вулиці Інституцькій.

               Безперечно, програма «Київ квітучий» є досить актуальною. А що не так з виставки тюльпанів? Вона організовується щороку і поступово збільшується.

 -        У 2010 році я був ініціатором створення цієї виставки. Вже три роки вона успішно функціонує, але не розвивається. Дивує, що за весь цей період від вартості вхідного білета отримано десятки мільйонів гривень, а яка ж частина вкладена на удосконалення цього проекту? Так, виставка щороку поповнюється новими тюльпанами, але збільшення їх кількості не має нічого спільного з підвищенням рівня організації проведення подібного заходу.

                       Що конкретно Ви маєте на увазі?

-        Звичайно, не можна порівнювати виставку тюльпанів у Голландії з виставкою, що проводиться у Києві. Але і ми не можемо стояти на місці. На сьогодні є три основні фактори, які необхідно удосконалити: організація сучасної вхідної та вихідної зони (система турнікетів), вирішення питання належного обслуговування відвідувачів виставки (встановлення стаціонарних вбиралень, зон харчування та відпочинку) та розробка сучасного інформаційного центру. Зараз біля входу на виставку ми бачимо хаотичний ярмарок, неорганізовано припарковані машини і таке інше. Для подібної виставки — це неприпустимо.

                      З виставкою зрозуміло, а яке відношення Ви маєте до квіткового годиннику?

-        Безпосереднє. Це один з проектів нашої організації. Ми були ініціаторами створення цієї квіткової краси. Його офіційне відкриття відбулося ще у 2009 році. І з кожним роком стан цього годинника погіршується на моїх очах. Щоб зберегти його у належному стані, необхідно тричі на рік оновлювати його новими квітами, але цього не відбувається. Як на мене, сьогодні в годиннику присутня занадто велика кількість пластикових елементів, які доречно замінити на квіти.

                     І знову повернемося до скандальної теми висадків каштанів на Хрещатику.

-        Багато років тому громадська організація «Столичні ініціативи» запропонувала один з інноваційних методів, який би дав можливість нормально розвиватися корінню дерев, що висаджуються у Києві. Даний матеріал був надісланий до «Київзеленбуду». Основна його ідея полягає в тому, що в «нових умовах господарювання» обов’язково потрібно зменшувати вплив людини, авто та соляних сумішей на посадковий матеріал в перші 3 роки. Статистика висаджених рослин за останні 20 років шокуюча. Чим більше ми висаджуємо, тим більше зносимо рослин в зв’язку з тим, що вони не приживаються. Особливо це стосується рослин біля доріг та на тротуарах. Шкода, що контролю зі сторони депутатів і громадських організацій немає. Та це і не дивно, оскільки дана сфера потребує дуже вузької спеціалізації і багато знань.

 

                   Ваша оцінка цьогорічної висадки каштанів на Хрещатику?

-        Так, як висаджено каштани сьогодні — це приклад, як саджати не потрібно!

936901_487021704700259_1686738168_n

969848_487023188033444_1192226615_n

              А чи є у Вас конкретні пропозиції? Адже критики в останній час було більше ніж достатньо.

-        Звичайно, ми уже сьогодні готові представити програму озеленення Києва та відкриті до конструктивної співпраці.  Ще шість років тому, будучи депутатом Київської міської ради, я пропонував замінити білі каштани на червоні, оскільки вони більш витриваліші. Та навіть при такій заміні потрібно змінювати умови догляду за ним. Нарешті Київрадою підписано рішення щодо заборони комунальним службам посипати Хрещатик сіллю. Це крок вперед, але ще не вирішення проблеми.

            Якнайменше необхідно накласти мораторій на висадження дерев біля тротуарів. Відстань від проїжджої частини має бути як мінімум два метри. Вважаю за потрібне організовувати конференції та громадські слухання за участі приватних фірм, що займаються озелененням. Доцільно також розробити чіткий асортимент висадки рослин для кожного району Києва з публікацією цієї інформації на сайті «Київзеленбуду». І це тільки перші кроки на зустріч удосконалення ефективної програми «Квітучий Київ».

           А щодо цьогорічної висадки: як варіант — перенести каштани з Хрещатика у сквери та парки, замінивши їх однорічними квітами. Восени — висадити нові дерева, створивши для них належні умови. Та логічно все ж звернутися до постачальників та виясники запитання, яке стало номер один останнім часом: висаджені каштани сорту Бріотті чи ні? Якщо виникла помилка на рівні постачальників, вони мають за це відповісти.

       Ми ж запрошує до співпраці небайдужу громаду міста. Наразі пропонуємо власний проект, який дійсно допоможе уберегти життя нових насаджень. Маю надію, що такі ініціативи будуть підтримуватися владою та депутатами, адже питання озеленення Києва — це проблема кожного з нас!

 

 

 

Залишити відгук

Вы должны быть зарегистрированы чтобы комментировать