Июн
18
12:06

0 відгуків

Через київські парки прокладуть 4 туристичні маршрути

c711b-285

27.01.2010  

Столична влада має намір об'єднати дев'ять центральних парів в один під назвою «Намисто Києва», передати його на баланс КО «Київзеленбуд» та облаштувати у ньому 4 туристичні маршрути.

Про це на прес-конференції у вівторок заявив виконуючий обв'язки заступника голови КМДА Ігор Добруцький.

Він відзначив, що 11 лютого на сесію Київради буде винесено проект рішення згідно з яким об'єднані парки стануть пам'яткою місцевого значення, де буде заборонено будь-яке будівництво.

«Об'єднавши ці парки стане зрозуміла відразу стратегія відпочинку. Ми сьогодні пропонуємо 4 маршрути на цих територіях. Перший —  пішохідний. У цьому маршруті є два — звичайний (здорова стежина) й екстремальний, але для цього треба об'єднати 10 км дороги, (збудувати) два пішохідних місточки», — сказав Добруцький.

За його словами, столична влада вже оголосила конкурс на найкращий архітектурний проект пішохідних місточків і навіть отримала пропозиції.

«Вони зв'яжуть Володимирську гірку з Хрещатим парком і Дніпровський узвіз та Аскольдову могилу з парком Вічної слави», — сказав виконуючий обв'язки заступника голови КМДА.

Пішохідні місточки. Фото «Української правди. Київ»

Подолати пішохідний маршрут можна буде не лише на «своїх двох», а й на велосипеді, оскільки столична влада обіцяє облаштувати у парках велодоріжки та відкрити пункт прокату велосипедів.

Екстремальний маршрут передбачатиме ділянки скелелазіння біля «Зеленого театру» та Аскольдової могили, які ще додатково ускладнять, а також підняття по драбині на щит Батьківщини-матері.

Другий маршрут, за його словами, пролягатиме по секретному маршруті, де будуть розставлені туристично-інформаційні центри.

«По маршруту від Софійської площі до Лаври ми розставимо 7-8 об'єктів, я сподіваюся, також буде розроблений архітектурний проект. Це буде надзвичайно красива споруда з двох частин —  інформаційної, де будуть розміщені карти і  схеми маршруту, і продажу сувенірів, щоб гості могли лишити для себе згадку», — сказав Добруцький.

Він додав, що на по початку Андріївського узвозу буде створений туристично-інформаційний центр, в якому буде видаватися необхідний для відпочинку інвентар — кросівки, велосипеди тощо.

«Третій маршрут він також реальний і він в першу чергу запуститься. Ми зустрічаємо туристів, на фунікулері спускаємо їх вниз, даємо трамвайчик водний і веземо їх до Наводницького парку, де за рік будуть створені хороші умови для відпочинку, і звідси уже туристи зможуть перебратися на Співоче поле, до Музею Великої Вітчизняної Війни, Мистецького арсеналу», — сказав Добруцький.

Четвертим туристичним маршрутом стане, за його словами, канатна дорога .

«Кожен проект, про який я розказую, пройшов багато консультацій, обговорень експертів», — наголосив виконуючий обв'язки заступника голови КМДА.

«Якщо ми одно моментно (все розпочнемо) — і громада нас підтримає, — то всі чотири маршрути зможуть працювати максимально через рік, максимум 15 місяців», — сказав Добруцький.

Як відомо, у «Намисто Києва» увійде Замкова гора, «Хрещатий», Володимирська гірка, Маріїнський, Печерський парк, парк Вічної слави, «Аскольдова могила», Міський сад і 10 га Парку Великої Вітчизняної війни, а загальна площа цього парку складатиме 170 га .

«Українська правда. Київ»

Залишити відгук

Вы должны быть зарегистрированы чтобы комментировать