Май
14
14:05

0 відгуків

Каштани у столиці висадили у єдиний неприйнятний спосіб – активіст

               Італійські каштани, висаджені у Києві, зацвіли не тим кольором, яким очікувалося. Про подальшу долю цих дерев радіостанції «Голос Столиці» розповів голова громадської організації «Столичні ініціативи» Ігор Добруцький.

             Епопея з київськими каштанами триває. Італійські саджанці м'ясо-червоного каштана, якими так хизувалася столична влада, зацвіли білим кольором, яким цвіте традиційний для Києва кінський каштан.

            Та біда не стільки у кольорі, скільки в життєвій стійкості новоприбулих дерев. Екологи вже заявили, що більшості саджанців довге і щасливе життя не світить. За словами лідера руху «Збережи Старий Київ» Ігоря Луценка, більша частина дерев – вмираючі. Саджанці заражені міллю і вже не перший рік хворіють, а термін життя таких дерев – максимум кілька років.

           Про подальшу долю «італійських» каштанів радіостанції «Голос Столиці» розповів голова громадської організації «Столичні ініціативи» Ігор Добруцький.

         «Голос Столиці»: Чому активісти забили на сполох лише зараз, невже раніше не було видно, що каштани хворі і цвітуть не так?До того ж вони такі дорогі.

Ігор Добруцький: Спочатку щодо вартості. Це дуже легко перевірити: провести моніторинг у садових центрах і зрозуміти справжню вартість цих рослин. Я не коментую, тому що не вповноважений. Це мають зробити фінансові управління. Що стосується хвороб і того, хто і коли не бив на сполох. Лише наша громадська організація направила у Зеленбуд щонайменше десяток листів стосовно технології висадки і догляду за цими рослинами. Та на це ніхто не звертає уваги. Крім нашої організації, багато-хто теж звертався і вказував на недоліки. Відтак, це питання було висвітлено своєчасно. Однак ви ж знаєте, що комунальні підприємства працюють не так, як хотілося б громаді.

«Голос Столиці»: Чи дійсно столиці були потрібні ці італійські каштани? Чи можна було доглядати за нашими?

Ігор Добруцький: Наш білий кінський каштан хворіє на мінуючу міль більше семи років. Ще у 2006 році ми запропонували висадити з десяток каштанів сорту Бріоті. І ви бачите зараз на Хрещатику, на протилежному від адміністрації боці, як вони добре себе почувають. Дійсно, символ столиці – каштани, і їх важливо було висадити. Але не таким чином. Це єдиний спосіб, як не потрібно було садити каштан. Що стосується наших каштанів – вони не росли. Що стосується Бріоті – чи це червоний, чи це білий, тут дійсно потрібно звернутися до тих, хто поставляв продукцію. Щоб він надіслав сертифікат підтвердження, що це дійсно сорт Бріоті. Зараз служби Зеленбуду кажуть, що каштан просто отримав стрес. Однак я понад 20 років доглядаю за рослинами, і в мене ще не було такого випадку. Я телефонував багатьом спеціалістам, які займаються цими питаннями, і вони також ніколи такого не бачили.

Джерело

Залишити відгук

Вы должны быть зарегистрированы чтобы комментировать